Liberecký tenisový klub - tenis je sport pro každého, přijď i ty mezi nás!

Liberecký tenisový klub - tenis je sport pro každého, přijď i ty mezi nás!

Aktuality

07-04-14-07-42-11-logo1jpg.jpg

uvjpg.jpgprjpg.jpgvyjpg.jpgfojpg.jpg07-04-14-08-46-24-pajpg.jpgkojpg.jpg

SLovák Andrej Martin vyhrál tenisový challenger Svijany Open v Liberci , čtyřhru pak hráč LTK Jebavý společně s Pospíšilem.


LIBEREC - Čtyřiadvacetiletý slovenský tenista Andrej Martin dnes vyhrál druhý ročník mezinárodního challengeru ATP Svijany Open v Liberci. Nanasazený rodák z Bratislavy zdolal ve finále  o pět let starštího, čtvrtého nasazeného Argentince Horatia Zeballose, 1:6, 6:1, 6:4 za dvě hodiny a tři minuty. Vítěz Martin získal 80 bodů do žebříčku ATP ,  finanční prémii ve výši 5035 aur a pohár pro vítěze od firmy Lasvit.

První set finálového souboje jedniznačně ovládl Zeballos, ale stejně hladce získal druhou sadu Martin. V rozhodujícím dějství prolomil Martin v deváté hře servis Argentince a  při svém podání proměnil první mečbol. 183. tenista pořadí ATP Martin vyhrál třetí challenger v kariéře a první v letošní sezóně. Po  finále slovenský tenista spolupracovníku ČTK řekl:" Jsem šťastný, že se mi podařilo po špatném začátku zápas dotáhnout do vítězného konce. Prožil jsem zde skvělý týden, hrál jsem takřka v domácím prostředí. Nyní se chci pod vedeném mého trenéra Borise Borguly co nejlépe v Bratislavě na betónu připravit na kvalifikaci US Open, kde bych rád postoupil do hlavní soutěže." Poražený finalista Horatio Zeballos, vítěz 11 challengeru v kariéře a loňský přemožitel Rafaela Nadala z turnaje ATP Tour v chilském Vińa del Mar se svěřil: "V prvním setu mi vycházelo téměř všechno. Ale pak se Andrej zlepšil a vyhrál zaslouženě. I já jsem tady prožil dobrý týden na kvalitním turnaji."

Z devíti českých účastníků hlavní soutěže dvouhry letošního Svijany Open skončili ve druhém kole Jan Hájek, Jan Hernych, Adam Pavlásek , Roman Jebavý a Robin Staněk.

 

Náplastí na neúspěch ve dvouhře bylo vítězství liberecko-prostějovské dvojice Roman Jebavý, Jaroslav Pospíšil ve čtyřhře po finálovém vítězství nad filipinsko- britskou dvojicí Ruben Gonzales, Sean Thornley 6:4, 6:3.

 

 

 
Soubory ke stažení. 
pdf SEZNAM HRÁČŮ

Recepce, rezervace

+ 420 / 739 547 007

LTK Liberec
Fibichova 929
460 01 Liberec

Napište nám

HLAVNÍ PARTNEŘI:

Soukromý pivovar Svijany

DencoHappel CZ

LIF GROUP Liberec

 

ksdgif.gif

WASSA

lion_sport_jpg.jpg

06-14-16-10-56-24-logo-adidas_mjpg.jpg

Mlýn Perner Svijany

Ostatní partneři