Liberecký tenisový klub - tenis je sport pro každého, přijď i ty mezi nás!

Liberecký tenisový klub - tenis je sport pro každého, přijď i ty mezi nás!

Město Liberec

07-04-14-07-42-11-logo1jpg.jpg

uvjpg.jpgprjpg.jpgvyjpg.jpgfojpg.jpg07-04-14-08-46-24-pajpg.jpgkojpg.jpg


LIBEREC - MĚSTO SPORTU

jested2jpg.jpg

Liberec je statutární město v severních Čechách a krajské město Libereckého kraje. Současně s tím je i zakládajícím členem Euroregionu Nisaext a od roku 2004 i jeho hlavním městem. Má přes 100 tisíc obyvatel a je tak pátým největším městem v České republice. Spolu se sousedním Jabloncem nad Nisou a okolními nejbližšími obcemi  vytváří aglomeraci, která má zhruba 170 tisíc obyvatel. Tvoří tak přirozené centrum celého regionu, který se nachází v údolí mezi Ještědským hřebenem a Jizerskými horami.

jested1jpg.jpg

Okolí Liberce i město samo skýtá množství příležitostí k nejrůznějším sportům provozovaným jak na amatérské tak i na profesionální úrovni. K rekreačnímu sportování využívají místní obyvatelé okolních hor, jež vytvářejí ideální podmínky zejména pro turistiku, cykloturistiku nebo běh na lyžích. Na Ještědu je vybudován sportovní areál určený pro sjezdové lyžování, běh na lyžích a skoky na lyžích. Pro běh na lyžích byl vybudován běžecký areál ve Vesci. V roce 2009 zde bylo s úspěchem uspořádáno mistroství světa v klasických lyžařských disciplínách. Ke sportování přímo ve městě slouží moderní multifunkční Tipsport arena, která je domovem hokejového klubu Bílí tygři Liberec, fotbalový Stadion U Nisy, domovský stadion Slovanu Liberec,  plavecký bazén či tenisové kurty LTK Liberec. V roce 2012 udělila Asociace evropských měst sportu Liberci titul Evropské město sportu 2012.

arenajpg.jpg

Liberec je spojen především  se zimními sporty. Oddíl Dukla Liberec je největším dodavatelem lyžařů pro reprezentační mužstva ČR ve všech kategoriích. Za všechny sportovce je třeba jmenovat zejména olympijskou vítězku v běhu na lyžích Kateřinu Neumannovou. Nejúspěšnějším libereckým sportovním oddílem v kolektivních sportech jsou fotbalisté Slovanu Liberec, kteří v posledních deseti letech získali 3x titul mistra republiky. Nejvyšší českou soutěž – extraligu hraje 8 libereckých oddílů, jedním z nich je i tenisový oddíl LTK Liberec. Tenisové kurty LTK najdete uprostřed zeleně v nejkrásnější části Liberce v Lidových sadech. K dispozici je osm venkovních kurtů, hala se třemi kurty, univerzální tréninkovou plochou, posilovnou, saunou a veškerým zázemím pro rekreační i špičkový profesionální sport.

06-19-13-05-35-55-dsc_0194jpg.jpg
 
 

Recepce, rezervace

+ 420 / 739 547 007

LTK Liberec
Fibichova 929
460 01 Liberec

Napište nám

HLAVNÍ PARTNEŘI:

Soukromý pivovar Svijany

DencoHappel CZ

LIF GROUP Liberec

 

ksdgif.gif

WASSA

lion_sport_jpg.jpg

06-14-16-10-56-24-logo-adidas_mjpg.jpg

Mlýn Perner Svijany

Ostatní partneři