Liberecký tenisový klub - tenis je sport pro každého, přijď i ty mezi nás!

Liberecký tenisový klub - tenis je sport pro každého, přijď i ty mezi nás!

Aktuality

07-07-15-07-42-48-logo_so_2015jpg.jpg

07-09-15-08-01-54-lista_2015jpg.jpg

Neděle 9.8. 2015

Tobias Kamke využil ve finále Svijany Open  chyb Andreje Martina

Víttězem letošního, v pořadí třetího ročníku meizinárodního tenisového challengeru ATP mužů,  Svijany Open se stal dnes po poledni na centr kurtu LTK Liberec 29letý německý tenista Tobias Kamke. Nenasazený hráč z 208. místa žebříčku ATP potvrdil, že v minullosti porážel světové tenistky včetně Tomáše Berdycha a letos v Liberci zdolal ve finále obhájce titiulu o čtyři roky mladšího Slováka Andreje Martina 7:6 (6) a 6:4 po jedné hodině a 48 minutách hry. Kamke vybojoval 90  bodů do žebříčku ATP a finanční prémii 6.150 eur.  Oba soupeři si často atypicky prolamovali podání. Martin otočil v prvním setu stavu 1:3 ve vedení 5:4, v rozhodujícím tie breaku nevyužil za stavu 6:4 ani jeden ze dvou setbolů a Kamke z toho profitoval. Rodák z Hamburku šel ve druhé sadě do vedení 3:0. Martin zabojoval a srovnal stav, ale závěr setu a celého zápasu patřil Kamkemu. Ten při slavnostním dekorování řekl:" Andrej hrál výborně, ale mě se celý týden v Liberci dařilo. Vládla zde příjemná atmosféra, povzbuzoval mě přítel Hansa vítězství si vážím." Poražený finalista Andrej Martin řekl:"Jsem smutný z toho, že jsem finále nevyhrál, ale celý týden v Liberci byl pro mne úspěšný už proto, že jsme včera z kamarádem Podlipnikem - Castillem vyhráli čtyřhru. Rád se sem vracím a přijedu opět v prosinci na extraligu, kterou budu hrát poprvé za Liberec."Ceny vítězů předávali vedle sponzorů turnaje i liberecký krajský hejtman Martin Půta,předseda Českého tenisového svazu Ivo Kaderka nebo mistr světa v judu Lukáš Krpálek. Finále před zaplněnými tribunami centr kurtu LTK vysílal přímým přenosem sportovní kanál ČT4 Sport. Většina účastníků libereckého challengeru Svijany Open se v příštím týdenu představí na stejně dotovaném turnaji mužů na pražské Štvanici.

Sobota 8.8. 2015

Andrej Martin strávil na kurtu ve výhni čtyři hodiny, zdolal Albota a vyhrál s Podlipnikem čtyřhru

Dnešní sobotní semifinálový den dvouher završený deblovým finále challengeru ATP Svijany Open patřilo Slováku Andreji Martinovi. 175.hráč světa , který při své vítězné cestě odehrál minulý týden na italském challengeru osvědčuje v Liberci vlastností triatlonových "železných můžů". Dnes strávil ve sluneční výhry na centrálním kurtu LTIK Liberec bez pár minut čtyři hodiny. v singlu a v deblovém finále.  Ve druhém semifinále dvouhry zdolala extraligová posila LTK Liberec Martin  jediného semifinalistu z první stovky ATP třetího nasazeného Moldavana  Radu Albota 6:2,3:6, 6:3. Nenasazený Martin vstoupil skvěle do zápasu, často  úspěšně bodoval forhendem. Ve druhé sadě přibylo na straně slovenského daviscupového reprezentanta nepřesností, Albot vycítil šanci a přivedl zápas do třetího setu, ve kterém šel do vedení 3:1. Od té doby už neztratil Martin ani jednu hru a vybojoval si nedělní finále, ve kterém se střetně s Němcem Tobiasem Kamkem a bude obhajovat loňský titul..

Kamke, bývalý 64. hráč světa si v prvním semifinále poradil s pátým nasazeným, loňským finalistou, Argentincem Horatiem Zeballosem za 75 minut přesvědčivě 6:3, 6:4. Zeballos měl pasívní bilanci na podání- šest es a devět dvojchyb. Vítěz Kamke se po zápase svěřil:" Přestože jsem vyhrál ve dvou setech, byl to stejně náročný zápas jako včera se Cervantesem. Zeballos mi v prvním setu pomohl dvojchybami.Tady v Liberci se mi daří, cítím se tu dobře. A je v podstatě  jedno, zda budu hrát ve finále s Albotem  nebo s Martinem. Oba jsou těžkými soupeři." 

Po pohledné deblové exhibici nastoupil Andrej Martin s kamarádem z Chile Hansem Podlipnikem - Castillem z Chile do finále čtyřhry proti první nasazené nizozemské dvojici Wesley Koolhof, Matwe Middelkoop unavený, ale odhodlaný se svým parťákem finále vyhrát. A to se podařilo. Martin s Podliípnikem vyhráli 7:5,l 6:7 (3) a rozhodujícím super tiebreaku 10:5. Slovensko -chilský pár měl šanci rozhodnout finále ve dvou sadách, ale v rozhodující zkrácené sadě prohrával 1:5. Pak ale Martin a Podlipnik uhráli neuvěřitelných děvět bodů za sebou a radovali se z vítězných trofejí a podělili se o cenných 90 bodů do deblového žebříčku ATP. Nedělní finále dvouhry  Kamke - Martin startuje na centrkurtu LTK v 11:00 hodin před kamerami ČT4 Sport.

Pátek 7.8. 2015

Martin rychle přehrál deblového parťáka Podlipnika

Loňský vítěz Svijany Open Slovák Andrej Martin postupuje vítězně pavoukem challengeru ATP s dotací 42 500 eur. V dnešním čtvrtfinále rychle vyřadil svého deblového partnera, osmého nasazeného Hanse Podlipnika - Castilla z Chile 6:1.6:0 za 50 minut. "Z toho výsledku proti kamarádovi moc velkou radost nemám, ale hrál jsem dobře. Ušetřil jsem ve vedru síly a dám všechno do toho, abychom s Hansem postoupili do finále čtyřhry," uvedl po hladkém vítězství Andrej Martin. 

V argentinském souboji, trvajícím přes dvě a půl hodiny, zdolal šestý nasazený loňský finalista Svijany Open levoruký třícátník Horatio Zeballos mladšího krajana Renza  Olivu 6:7 (4), 6:4, 6:4,. V úvodní sadě Zeballos více chyboval, poté se zlepšil, ale ve třetím setu ztratil dvě úvodní hry. Přesto otočil stav na 3:2 a v závěru soupeře brejknul a postoupil do sobotního semifinále

Vítězná  a senzační cesta trenérského libereckého páru Martin Zahrádka, Lubomír Majšajdr skončila dnes v semifinále. Podlehli sehrané a ,v Liberci nejvýše nasazené, nizozemské dvojici Koolhof, Middelkoop jasně 1:6, 2:6. Přesto si oba liberečtí tenisté přečtou v pondělí svá jména v novém vydání světového deblového žebříčku ATP . 

Třetím semifinalistou letošního challengeru ATP Svijany Open se stal nenasazený Němec Tobias Kamke. Bývalý 64.hráč světa zdolal pátého nasazeného,  a se svým výkonem zjevně nespokojeného, Iniga Cervantese ze Španělska 7:5, 6:4. Kamke disponoval přesnější hrou i větší koncentrací na zápas. V závěrečném tolik očekaváném čtvrtfinále podlehl poslední český zástupce sedmý nasazený Adam Pavlásek - turnajové trojce Radu Albotovi z Modavska, 99.hráči světa, překvapivě hladce 1:6. 1:6. Před zápasem si přitom Pavlásek přál oplatit soupeři nedávnou porážku z challengeru v Polské Poznani. Dvacetiletý prostějovský tenista nenašel na strojově hrajícího soupeře žádnou zbraň. 

Po nejvýše nasazených Nizozemcích Koolhofovi a Middelkoopovi postoupil do finále čtyřhry i slovensko - chilský pár Andrej Martin, Hans Podlipnik - Castillo, který si poradil s třetími nasazenými Mexičany Ramirezem a Reyesem - Varelou 6:4, 6:3. Martin tak po hladce vyhrané čtvrtfinálové dvouhře nad kamarádem Podlipnikem dodržel slib, že udělá vše, aby oba společně postoupili do finále čtyřhry.

Sobotní semifinálový program dvouher Svijany Open otevře ve 12.00 hodin souboj Zeballose s Kamkem a po nich se střetnou Martin s Albotem. Pak fanoušky tenisu potěší exhibiční čtyřhra, ve které se představí bývalí úspěšní daviscupoví reprezentanti Karel Nováček, Ivo Minář, někdejší světový deblista Petr Pála, kapitán české fedcupové reprezentance a liberecký šéftrenér Jan Stočes, rovněž bývalý výborný extraligový deblista a trenér grandslamového vítěze - Lukase Kubota. Nejdříve v 16.00 hodin bude zahájeno sobotní finále čtyřhry.

celý program ZDE

Čtvrtek 6.8. 2015

Pavlásek postupuje

Z trojice Čechů si v dnešních osmifinálových zápasech tenisového challengeru  ATP Svijany Open (dotace 42500 eur) zajistil postup do čtvrtfinále jen sedmý nasazený Adam Pavlásek z TK Prostějov. Dvacetiletý svěřenec Michala Navrátila, syna daviscupového kapitána,  zdolal v českém souboji o 13 let staršího Jana Mertla z I. ČLTK Praha 7:6 (5), 6:2. "První set byl hodně vyrovnaný, škoda, že jsem neudržel vedení ,když jsem Pavláska brejknul hned v první hře. Ve druhém setu měl už přehrával," dodal Jan Mertl, kterého trénuje na Štvanici bývalý úspěšný daviscupový reprezentant Jiří Hřebec. Ten litoval, že jeho svěřenec nezískal proti Pavláskovi dobře rozehraný první set, ale chválil atmosféru a organizaci libereckého challengeru:" Pěkný turnaj se spoustou zajímavých zápasů. Hrál jsem tady často ještě jako Tepličan krajské přebory žactva, dorostu. Moc se to tady změnilo k lepšímu," dodal přemožitel Johna Newcomba a mnoha dalších tenisových hvězd 60.a 70. let.  

Zatím úspěšně kráčí za obhajobou loňského titulu pětadvacetiletý Slovák Andrej Martin. Dnes porazil přemožitele nasazené jedničky Belgičana Darcise vysokého chorvatského "bombarďáka" Mate Deliče po třísetovém boji 6:1, 2:6, 6:4. "Hraji už sedmý zápas v řadě, je to náročné, ale zatím vyhrávám," řekl po vítězném zápase Martin, který bude hrát letos v prosinci extraligu za LTK Liberec a minulou neděli vyhrál stejně dotovaný challenger v italském městě Biella. 

V nejdelší dnešní dvouhře zdolal osmý nasazený Chilan Hans Podlipnik - Castillo pozbuzovaný svým deblovým parťákem Slovákem Martinem nad Janem Šátralem z I.ČLTK Praha za dvě hodiny 35 minut 4:6, 6:3, 5:7. "Škoda, že jsem ve třetím setu za stavu 5:5 soupeře nebrejknul. Rozhodlo pár míčů," dodal mělnický rodák Šátral. V zítřejším čtvrtfinále tak změří síly kamarádi a debloví spoluhráči Slovák Martin a Chilan Podlipnik. Česká jednička v Liberci Pavlásek se střetne se třetím nasazeným Albotem z Moldavska.

Majšajdr a Zahrádka senzačně v semifinále čtyřhry Svijany Open

em1_3785jpg.jpg

Druhou senzaci během tří dnů připravili dnes liberečtí tenisté - trenéři LTK Martin Zahrádka a Lubomír Majšajdr v deblové soutěži přehráli pár Jebavý - Šátral 2:6, 7:5, 10:8 a v zítřejším semifinále se střetnou s první nasazenou nizozemskou dvojicí Koolhof, Middelkoop, která dnes vyřadila Liberečana Jana Kunčíka s Liborem Salabou 6:0,6:4. "Velký úspěch Zahrádky a Majšajdra který jsme nečekali. Zahrádka je mým vrstevníkem, v dorostu patřil mezi nejlepší deblisty u nás a vyhrál, s dalším odchovancem z České Lípy Lukášem Gernátem, ve čtyřhře mistrovství republiky dorostu - Pardubickou juniorku" prozradil turnajový ředitel Tomáš Trsek. Do dnešního čtvrtfinále nastoupil obháce loňského deblového titulu Roman Jebavý s ortézou na bolavém koleni.  Přesto se Šátralem vedli 6:2, 5:4, když se Liberečanům podařil brejk a získali druhý set. V super tie breaku vedli favorité 6:3, ale liberečtí trenéři, stejně jako v úterý proti Belgičanům Coppajansovi a Gigounonovi, nepříznivý vývoj otočili a radovali se z postupu . Že získají dohromady 33 ATP bodů Zahrádka s Majšajdrem před turnajem na který dostali volnou kartu rozhodně nepředpokládali.

celý program na pátek

Středa 5.8. 2015

Dnešní  středeční program tenisového Challengeru Svijany Open na dvorcích LTK Liberec přinesl další překvapení ve druhém kole mužské dvouhry. Po nejvýše nasazených Darcisovi a Nedovjesovovi dnes skončila turnajová čtyřka, belgický daviscupový reprezentant Kimmer Coppejans. Jednadvacetiletý 105. hráč světového žebříčku ATP sice do zápasu dobře vstoupil, ale nakonec  prohrál po dlouhém třísetovém boji s bojovným Argentincem Renzo Olivou 6:3, 2:6, 6:7(5). Zejména ve třetím setu to byl boj o každý míč, ale nakonec se radoval Argentinec. 

Naopak roli pátého nasazeného potvrdil Španěl Inigo Cervantes. Vítěz letošního challengeru v Ostravě sice prohrával s Francouzem Bourguem zkraje 0:2, ale pak se rozehrál a zvítězil 7:5, 6:3. Ve čtvrtfinále se Cervantes střetne s 29letým Němcem Tobiasem Kamkem, bývalou světovou 64. Němec, který včera vyřadil kazašského favorita Nedovjesova. Kamke se dnes hodně nadřel na postup v souboji s italským třicátníkem Fabiem Cipollou, který předvedl několik pohledných klasických úderů jak  za starých časů, vyhrál druhý set ale jeho čopy a šlajsy na Kamkeho nestačily, Kamke zvítězil 6:3, 3:6, 6:3. 

Čtvrtým postupujícím se dnes stal šestý nasazený levoruký  Argentinec Horatico Zeballos. Chorvatem Antonio Veicem si loňský finalista  Svijany cupu poradil 6:1,6:2  a ve čtvrtfinále uvidíme argentinský souboj Zeballos - Olivo. 

Roli kvalitního deblisty dnes potvrdil loňský vítěz dvouhry Svijany Open Slovák Andrej Martin. S chilským partnerem Podlipnikem - Castillem prokázali sehranost z turnajů a maďarsko - irskou dvojici Fucsovics, Cluskey přehráli 6:1, 7:5. Třetí nasazený mexický pár Ramirez, Reyes - Varela přesvědčivě vyřadil australsko- tchajwanskou dvojici Hubble, Peng 6:3, 6:2.

Zítra pokračuje osmifinálový program dvouher na dvorcích LTK od 12. 00 hodin. Zápasy ve kterých se představí tři čeští tenisté. Rodák z Mělníka Jan Šátral se střetne s osmým nasazeným Chilanem Podlipnikem Castillem a budeme svědky i českého souboje tenistů dvou generací. Sedmý nasazený, dvacetiletý Adam Pavlásek, změří síly s 33letý Janem Mertlem, rodákem z Ústí nad Labem. Atraktivní bude i souboj loňského vítěze turnaje Slováka Martina s 22letým Chorvatem Deličem, přemožitelem turnajové jedničky Belgičana Darcise. Představí se i liberecký debl dvou trenérů - Lubor Majšajdr a  Martin Zahrádka, kteří včera senzačně  vyřadili Belgičany Coppejense a Gigounona. Zítra je čeká souboj s dalším Liberečenem, loňským vítězem čtyřhry, Romanem Jebavým (pokud mu zraněné koleno dovolí nastoupit), který hraje s Janem Šátralem a za  normálních okolností by  patřili k favoritům čtyřhry.

celý program čtvrtek

Úterý 4.8. 2015

Fantastický úspěch dosáhl domácí Liberecký pár "trenérů" Majšajdr x Zahrádka, který porazil Belgickou dvojici Coppejans / Gigounon 6/4, 4/6 a 10/8. Vyprodaný GEA kurt sledoval pěkný "deblový" zápas a úspěch je o to cennější, že Belgičan Coppejans před nedávnem vybojoval  v Davisově poháru, právě ve čtyřhře, postup do semifinále.

Po turnajové dvojce Alexandarovi Nedovjesovovoi z Kazachstánu, který podlehl zkušenému Němci Kamkemu opustil turnajový pavouk challengeru ATP Svijany Open na centr kurtu LTK Liberec v podvečer i nejvýše nasazený belgický daviscupový reprezentant Steve Darcis. 64.hráč žebříčku ATP podlehl dvaadvacetiletému kvalifikantu Mate Deličovi z Chorvatska (325.ATP) 1:6, 4:6 za 63 minut. Rodák ze Splitu prokázal větší vůli po vítězství, lépe servíroval a byl důraznější ve výměnách než favorit Darcis.

Třetí nasazený Moldavan Radu Albot (99.ATP) vyřadil španělského tenistu Checchu - Calvu 6:2: 3:1, když Španěl ve druhém setu další průběh zápasu skrečoval.

Sedmý  nasazený Český daviscupový reprezentant, dvacetiletý Adam Pavlásek, vstoupil dnes  do Libereckého challengeru třísetovou výhrou nad houževnatým Belgičanem Germainem Gigounonem 7:5,4:6:6:3 za dvě hodiny 10 minut. Pavlásek si v úvodu první i druhé sady neudržel podání, ale zatímco úvodní set ještě zachránil, druhý ztratil. V rozhodujícím třetím setu prolomil Prostějovský tenista podání soupeře v šesté hře a svůj servis si už udržel.

Italský třicátník, kvalifikant Flavio Cipolla,bývalý 70.hráč světa přehrál 170.hráče světa Carballese - Baenu ze Španělska 6:4, 6:4. Pátý nasazený Španěl Inigo Cervantes se hodně nadřel na třísetové vítězství nad Bělorusem Vladzimirem Ignatikem 4:6, 6:2, 7:5. Oba aktéři trávili na dvorci dvě hodiny 41 minut, dosud nejdelší zápas turnaje.

Němec Tobias Kamke vyřadil  turnajovou dvojku. 92.hráče žebříčku ATP Aleksandra Nedovjesova z Kazachstánu 6::4, 6:3. Nedávný přemožitel  Australan Kyrgiose v Davis cupu více chyboval a devětadvacetiletý Kamke ukázal, že byl před třemi lety právě 64.hráčem světa.

Středeční osmifinálové dvouhry zahájí na kurtech LTK Liberec v 11.00 hodin. Na centrálním kurtu se postupně představí dvojice hráčů  Cervantes- Bourgue, Cipolla -Kamke,Zeballos - Veic a na třetím kurtu od 12:30 Coppejans s Olivem. Na pořadu dále budou čtyřhry za účasti libereckého Kunčíka.

celý program zde

Pondělí 3.8. 2015

Do hlavní soutěže se z kvalifikace probojovali Ital Cipolla, Argentinec Londero, Mexičan Ramirez, který porazil domácího Schmida a Chorvat Delič.

Začala nám hlavní soutěž dvouher i čtyřher.  V úvodním zápase dominoval 4. nasazený hráč a semifinalista Davisova poháru - Belgičan Coppejans, který porazil Saeze z Chile hladce 60 a 61. Ve druhém zápase nestačila vycházející Česká hvězdička - Robin Staněk na Argentince Oliva a po výsledku 62,26 a 26 je ze hry. Ve čtyřhře se představil obhájce titulu Roman "Jebák" Jebavý po boku Honzi Šátrala - těžký zápas dvojice zvládla a postupuje.

Kompletní výsledky ZDE.

V úterý se můžeme těšit na velmi nabitý program. V patnácti zápasech uvidíme např. oba přemožitele Rafaela Nadala a to Steva Darcise a Horacia Zeballose. Těšit se můžemi i na obhájce titulu Slováka Martina, nebo Český souboj Jebavý vs Mertl. Celý program ZDE.

Neděde 2.8.2015

V neděli proběhlo několik kvalitních kvalifikačních utkání, ve kterých se představili 3 Liberečtí hráči. Nejprve nestačil Dominik Suč na Itala Cipollu, bývalého 70.hráče světa. Ve dlouhých výměnách o trochu lépe zvládal Ital koncovky a po výsledku 6/2 a 7/6 postupuje. Dalším hráčem byl Lubor Majšajdr, který nastoupil proti druhému nasazenému kvalifikantovi - M. Deličovi, který se opíral o výborné podání. Naplněný centr kurt hnal domácího borce kupředu, ale  Chorvat si utkaní pohlídal a po výsledku 62/ 6/3 také postoupil do kvalifikačního finále. Posledním hráčem byl Michal Schmid, který porazil Iva Panáka 6/4 6/4 a postupil. Michal zitra nastoupí proti Ramirezovi z Mexika ve 12.00 hodin.

V pondělí se můžeme těšit již na první zápasy hlavní soutěže dvouhry i čtyřhry - viz PROGRAM.

Sobota 1.8. 2015

A je to tady. Svijany Open 2015 začalo ve velkém stylu. Směny rozhodčích, sběračů, personálu, organizační a technické služby se ponořily do 8denního kolotoče.

11782436_1480053835643345_3713280830750688977_ojpg.jpg

Jako první z Libereckých hráčů zasáhl do hry Honza Kunčík, který nestačil na M. Bíška a po setech 4/6 a 4/6 je ze hry. Obecenstvu pak napravili chuť postupně Dominik Suč, který po 2hodinovém maratonu porazil Mexičana Reyese a v závěrečném zápasu dne, ryze domácí hráč a trenér mládeže Lubor Majšajdr, doslova vyprovodil z kurtu Holandského hráče - M. Vervoorta. Zápasem " Majšika " provázelo naplněné publikum, které se zítra může těšit na další skvělé zápasy - viz PROGRAM. - Velkým tahákem nedělního programu bude jistě zápas Lubora, ale určitě i bývalého 70. hráče světa - F. Cipolly s domácím Sučem.

Pátek 31.7. 2015

KVALIFIKACE byla vylosována, hráčů máme 24 a o síle mluví fakt, že první 3 hráči mají ranking do 331. místa ATP. Čtvrtým nasazeným je Ital Cipolla, který v minulosti byl 70. hráčem světa. Z hráčů Liberce do kvalifikace zasáhne hned čtveřice hráčů. V sobotu se představí Lubor Majšajdr, Honza Kunčík a Dominik Suč. V neděli pak Michal Schmid.

 

 

Blíží se svátek tenisu pro Liberecký kraj

 

Od 1. srpna se můžeme těšit na třetí ročník SVIJANY OPEN. Úspěšný turnaj se stal již nedílnou součástí série ATP challenger. Tradičně se u nás představí profesionální tenisté kolem první světové stovky. Mezi hráči je turnaj velice oblíbený. První nasazený, Steve Darcis ( ATP 76.), u nás hrál už loňský ročník a velice si pochvaloval prostředí a atmosféru turnaje a i to ho přimělo dát přednost Liberci před souběžně hraným turnajem ATP v rakouském Kitzbuhelu.

Steve Darcis

emr_4324jpg.JPG

Belgický tenista (nar. 13. 3. 1984, davis cupový reprezentant) je nejvýše nasazeným hráčem letošního ročníku Svijany Open. V žebříčku ATP zaujímá v současné době 67. místo na světě. Profesionálním tenistou je od roku 2003. Nejlepšího umístění dosáhl na ATP žebříčku v roce 2008, kdy se probojoval na 44. místo. Na okruhu ATP zvítězil ve dvou turnajích ATP Tour a v 6 turnajích ATP Challenger. Během své kariéry vydělal na prize money více než 2 mil. US dolarů.

Jedná se o univerzálního tenistu, jehož silnou zbrání i přes nevysokou postavu (177 cm, 73 kg váhy) je servis a forhand. Značných úspěchů dosáhl ve Wimbledonu, kde mimo jiné v roce 2012 na olympijských hrách porazil našeho Tomáše Berdycha a o rok později tehdejší světovou jedničku Rafaela Nadala. Toto utkání se mu stalo „osudným“. V jeho závěru si totiž přivodil zranění ramene, které ho téměř na rok vyřadilo ze závodního tenisu.

 

Při jeho návratu do profesionálního tenisového kolotoče jsme Stevovi nabídli divokou kartu na Svijany Open 2014, kterou k naší velké radosti přijal. Letos do jisté míry  splácí naši důvěru a přijíždí již bez divoké karty. O jeho nesporné formě hovoří i výsledky belgického národního mužstva, které o uplynulém víkendu postoupilo do semifinále letošního ročníku Davis cupu. Zajisté v Liberci předvede tenis špičkové světové úrovně

volná karta turnaje - Dušan Lajovič (30. 6. 1990)

Příznivci českého tenisu mají Dušana Lajoviče spojeného s příjemnými zážitky. Datují se do roku 2013, kdy mladý srbský tenista nastoupil v Bělehradě po boku Novaka Djokoviče proti českému národnímu mužstvu ve finále Davis Cupu. Za nerozhodného stavu 2:2 odehrál rozhodující zápas proti Radkovi Štěpánkovi. Radek odehrál jeden ze svých nejlepších zápasů a za necelých 90 minut jsme mohli slavit obhajobu „Salátové mísy“.

 

Jinak je tenisová kariéra Dušana Lajoviče charakterizována spíše úspěchy. O tom nejlépe svědčí, že na prize money přes své mládí již vydělal více než milion dolarů. Nejvýše ve světovém žebříčku se dostal v říjnu loňského roku, kdy vystoupal na 57. místo. Start do letošní sezóny mu nevyšel dle jeho představ, avšak nyní se opět vrací k loňskému standardu. Dušan je vítězem na třech turnajích kategorie Challenger. V současné době je 117. hráč  ATP a bude jistě patřit mezi adepty na nejvyšší umístění v letošním ročníku Svijany Open. 

dusanlajovichighs_omyxx0b6sd301jokjm33jcm0ujpg.jpg

Návrat finalistů

Diváci, kteří shlédli finálový zápas Svijany Open 2014, si zcela zajisté pamatují strhující tenisové drama. Zkušený argentinský davis-cupový reprezentant Horacio Zeballos v prvém setu doslova smetl  z kurtu Slováka Andreje Martina, když zvítězil v poměru 6:1. Poté vzalo obecenstvo Andreje Martina „za svého“ a ten za vytrvalého povzbuzování otočil druhý set na 6:1 ve svůj prospěch. Třetí set byl pak přehlídkou vynikajícího tenisu, ve kterém Andrej dovršil obrátku zápasu a zvítězil v poměru 6:4.

Zdá se, že turnaj a jeho vynikající atmosféra přirostly oběma hráčům k srdci. Oba se přihlásili i do letošního ročníku Svijany Open.

Horacio Zeballos zaujímá v současné době 136. místo světového žebříčku. I přesto, že se do turnaje přihlásili hráči s vyšším rankingem bude patřit k nejvyšším favoritům na vítězství. Vždyť za svou kariéru vyhrál na prize-money 2,2 mil. US dolarů. Je antukovým specialistou, o tom nejlépe svědčí ten fakt, že jako jediný v roce 2013 porazil na antuce Rafaela Nadala, který se triumfálně vracel na okruh ATP. O jeho talentu pak vypovídá i to, že v roce 2009 byl na okruhu ATP vyhlášen nováčkem roku. Na svém kontě má 9 titulů kategorie Challenger, nejvýše byl na 39. místě světového žebříčku.

 

Andrej Martin po vítězství na loňském Svijany Open odcestoval do Ameriky, kde se připravoval na US Open. Při relaxační jízdě na kole si však v new-yorském Centrálním parku přivodil zranění, které ho na dlouhou dobu vyřadilo ze závodního tenisu. Letošní rok je pro něj ve znamení návratu. My pak máme radost, že jeho forma s přibývajícím časem stoupá. Důkazem je  vítězství na challengeru v Padově v červnu 2015. V Liberci Andreje uvidíme i v prosinci letošního roku, kdy bude reprezentovat LTK Liberec v extraligové soutěži.

emr_9574jpg.JPG

Z Českých hráčů se představí Adam Pavlásek ( ATP 162).

Černý kůň turnaje – Adam Pavlásek

Rodák z moravského Bílovce (8. 10. 1994) patří vedle Jiřího Veselého  k největším talentům nastupující české tenisové generace. Pravidelně přijíždí do Liberce a diváci si jistě vybaví jeho vítězné finále z roku 2012. V něm porazil právě Jirku Veselého, když po prohraném prvém setu 3:6, prohrával 1:5 a Veselý podával na vítězství. Adam v dramatické koncovce dokázal zvítězit 7:6 a zápas dotáhnout do vítězného konce.

 

Letošní rok začínal ve světovém žebříčku na pozici 242. Prakticky po celý rok 2015 stoupá vzhůru, na Svijany Open přijede již na 154 místě. V roce 2015 dosáhl svých největších úspěchů v profesionální tenisové kariéře. Na turnajích kategorie Challenger došel až do finále  v Ostravě a v Římě, turnaj v Popradu poprvé dotáhl až do vítězného konce.  Na jeho výkonnostním růstu se zcela jistě projevuje jeho spolupráce s tenisovým trenérem Jaroslavem Navrátilem, který mu vyslovil důvěru i nominací do davis-cupového týmu, kde spolu s Jiřím Veselým slavil svou prvou výhru v jarním zápase proti Austrálii. Je jasné, že s přibývajícími dny jeho forma kulminuje a bylo by jistě vynikající, kdybychom  ve finále opět měli českého tenistu. Jistě ho na této cestě vydatně podpoříte!!!!

pavljpg.jpg

 

 

Dále se můžeme těšit na Honzu Mertla ( ATP 209) a doufáme, že se do hlavní soutěže z kvalifikace prokouše i Jan Šátral ( ATP 264), který letos podává skvělé výkony. Do turnaje zasáhnou i Liberecké naděje Michal Schmid ( ATP 470), Dominik Suč ( ATP 700), Jan Kunčík ( ATP 1000) a samozřejmě obhájce loňského titulu ze čtyřhry Roman Jebavý ( ATP 105 – ve čtyřhře).

 

Ve stejném termínu se hrají dva turnaje série ATP challenger. První hostí známé Italské středisko sportu Cortina d´Ampezzo a druhý turnaj se hraje ve Španělské Segovii. O kvalitě našeho turnaje hovoří i fakt, že cut turnaje, tzn. poslední přijatý hráč do hlavní soutěže, je u nás v Liberci nejnižší. Posledním hráčem na listu je nyní 239. hráč světa Dennis Novak –Rakousko. V Cortině je cut o 15 míst horší a v Segovii se pohybuje kolem 300 místa ATP.

(pdf) seznam hráčů

pro diváky letos rozšíříme tribunu o jedno patro a za dvorcem 1 u lesa vyroste nová VIP tribuna

emr_9261jpg.JPG

 

 
 

Recepce, rezervace

+ 420 / 739 547 007

LTK Liberec
Fibichova 929
460 01 Liberec

Napište nám

HLAVNÍ PARTNEŘI:

Soukromý pivovar Svijany

DencoHappel CZ

LIF GROUP Liberec

 

ksdgif.gif

WASSA

lion_sport_jpg.jpg

06-14-16-10-56-24-logo-adidas_mjpg.jpg

Mlýn Perner Svijany

Ostatní partneři