Liberecký tenisový klub - tenis je sport pro každého, přijď i ty mezi nás!

Liberecký tenisový klub - tenis je sport pro každého, přijď i ty mezi nás!

Aktuality

06-08-16-06-21-51-070715074248logo_so_2016jpgjpg.jpg

06-08-16-06-51-53-070915080154lista_2016jpgjpg.jpg

 

 

De Greef překvapivým vítězem belgického finále Challenger Svijany OPEN 2016

Čtvrtým vítězem Challenger ATP Svijany Open se stal, na centrálním kurtu LTK Liberec, 24 letý Belgičan Arhtur De Greef. Sedmý nasazený zdolal ve finále favorizovanou turnajovou dvojku, svého o osm let staršího krajana Steva Darise 7:6(4.), 6:3. Darcis v úvodu zápasu prohrával, ale otočil stav na 4:2. Poté si bývalý přemožitel Rafaela Nadala, a finalista Davis cupu 2014, opět prohrál vlastní podání. Set dospěl do tie breaku, ve kterém Darcis vedl 4:2.  Ale méně chybující De Greef vyhrál pět míčů po sobě  a do druhé sady měl raketový nástup. Vedl už 5:0. Darcis bojoval, snížil na 5.3, ale De Greef druhý mečbol proměnil. Vítěz převzal, z rukou prezidenta ČTS Ivo Kaderky a hejtmana Libereckého kraje Martina Půty, vítěznou trofej od firmy Lasvit a šek na 6 150 eur. Za vítězství v Challenger Svijany Open si De Greef vybojoval 90 ATP bodů do světového pořadí, poražený finalista Darcis 55 bodů. "Mám velkou radost, že se mi mé letošní třetí finále na Challenger konečně podařilo proměnit v titul. Finále s Darcisem bylo poněkud pikantní. Zná mě od mých 12 let, byl v mým mladších letech mým tenisovým mentorem, o to je dnešní vítězství nad ním cennější. Doufám, že se od tohoto úspěchu odrazím v cestě k první světové stovce. Liberecký turnaj se mi velice líbil, měl dobrou organizaci a zasvěcené fanoušky. "

em1_7625-(479x342)jpg.jpg

Liberec uvidí belgické finále

Letošní čtvrtý ročník mezinárodního Challenger ATP Svijany  Open bude mít zítra v neděli belgické finále. V něm se střetne druhý nasazený - Steve Darcis s turnajovou sedmičkou Arthurem De Greefem. Darcis dnes přehrál posledního českého zástupce - 22letého Václava Šafránka za jednu a čtvrt hodiny 7:6 (4), 6:0. Ve vyrovnaném a pohledném prvním setu držel, překvapivý semifinalista, Šafránek s mnohonásobným daviscupovým reprezentantem  Belgie a někdejším přemožitelem Rafaela Nadala dlouho krok. Za stavu 6:6 vedl ještě v tie breaku 2:1, ale poté už na kurtu dominoval zkušený Belgičan. Ten si vybojoval semifinále v dnešní dopolední dohrávce včerejšího čtvrtfinále  z Bourguem z Francie,  kterého porazil dvakrát 7:6. Přesto byl liberecký Challenger pro brněnského odchovance Šafránka dosud nejúspěšnějším mezinárodním turnajem v kariéře a zisk 33 ATP bodů ho přiblíží třetí světové stovky. 

Finálový soupeř Darcise - De Greef si v dnešním prvním semifinále  poradil s dalším Belgičanem De Loorem 6:4, 6:4 za jednu hodinu a 15 minut. Ve finále čtyřhry porazil francouzko - brazilský pár Jonathan Eysserica a Andre Ghem druhou nasazenou uruguaysko - chorvatskou dvojici Ariel Beher, Dino Marčan přesvědčivě 6:0, 6:4 za 53 minut. Vítězové získali společně 90 ATP bodů do světového žebříčku čtyřhry.

Nedělní finále dvouhru mužů Svijany Open mezi Belgičany Darcisem a De Greefem startuje na centrálním kurtu LTK Liberec od 13.hodin za asistence kamer TV Nova Sport.

 

Přijďte se podívat na závěrečný den SVIJANY OPEN

Belgičan De Greef

em1_5549-(480x360)jpg.jpg

Šafránek si zahraje v Liberci své první semifinále challengeru ATP

Čtvrteční program mezinárodního tenisového Challenger ATP Svijany Open  narušil na dvorcích LTK Liberec déšť. Turnajoví šéfové Jan Stočes a Tomáš Trsek se chystali i na páteční dohrávky osmifinálových singlů, ale počasí se umoudřilo a před 17.hodinou se začalo hrát. Český držitel volné karty Václav Šafránek z Brna prodloužil svojí vítěznou sérii, zdolal belgického obranáře Germaina Gigounona za dvě hodiny a šest minut 5:7, 6:4, 6:4. Bývalý 20. junior světa se radoval ze svého prvního postupu do semifinále na turnaji série Challenger. Nejúspěšnější český tenista na turnaji často bodoval vítězným forhendem, ale dokázal si pomoci i vítěznými bekhendovými returny po čáře. "Na Gigounona jsem si věřil. Před třemi lety jsem s ním prohrál na turnaji série Futures, dnes jsem mu prohru oplatil. Loni jsem vyhrál dva desetitisícové Futures v Chorvatsku a Řecku, ale semifinále tady v Liberci je cennější," řekl Šafránek, kterého vede od žáků v TC Brno otec. Soupeřem Šafránka v semifinále bude vítěz zápasu mezi druhým nasazeným Darcisem z Belgie a Bourguem z Francie, zápas  dnes začal v 18.40 hodin. V dalším čtvrtfinále Belgičan Juris De Loore porazil Itala Riccarda Bellottiho 6:1, 7:6 (1),  De Loore se zítra střetne v belgickém semifinále se sedmým nasazeným Arthurem De Greefem, kterému pro zranění vzdal bez boje Portugalec Pedro Sousa. Druhými finalistky čtyřhry se stal francouzsko - brazilský pár Eysseric, Ghem po semifinálovém vítězství nad Poláky Kowalczykem a Majchrzakem 6:3, 7:6 (3). Vítězové se v zítřejším finále střetnou s druhou nasazenou urugaysko - chorvatským párem Behar, Marčan.

Francouz Bougrue

em1_4468jpg.JPG

 

Šafránek pokračuje, Melzer se loučí

 

Český tenista Václav Šafránek se pořadatelům Challenger Svijany Open  odvděčil  za udělení divoké karty postupem do čtvrtfinále mezinárodního turnaje s dotací 42 500 eur. 22letý odchovanec z Brna porazil v dnešním úvodním osmifinálovém zápase, přeloženém ze středy, pátého nasazeného Belgičana Kimmera Coppejanse 6:3, 2:6, 6:3 za dvě hodiny. Šafránek byl důraznější ve výměnách a bodoval zejména forhendem. Zítra se střetne o postup do semifinále s dalším Belgičanem Gigounonem - přemožitelem kolumbijského favorita Giralda. Čeští mladíci Zdeněk Kolář a Robin Staněk podlehli ve čtvrtfinále čtyřhry polské dvojici Kowalczyk, Majchrzak 3:6, 2:6, když nenavázali na svůj výkon z úvodního kola.

Tři mečboly neproměnil v koncovce druhé sady, po jasné vyhraném 1.setu,  zkušený rumunský daviscupové reprezentant Adrian Ungur proti o sedm let mladšímu Italu Richardovi Bellottimu , kterému  Rumun podlehl 6:2, 5:7, 3:6  za dvě hodiny 22 minut. Ital zápas obdivuhodně otočil.  Čtvrtfinále si zítra zahraje i další Belgičan Jaris De Loore, který přehrál devatenáctiletého Kazacha Dmitrije Popka hladce 6:3, 6:2. Vrcholem dnešního programu byl zápas zkušených třicátníků, druhého nasazeného Belgičana Darcise a bývalé světové osmičky Jürgena Melzera z Rakouska. Darcis po celý zápas nechyboval a jasně Rakušana přehrál 6:3 a 6:2.

Zítřejší program nabídne 5 zápasů. Startujeme v 11.00. Přijďte podpořit Václava Šafránka ve výborné jízdě turnajem.

 

Václav Šafránek

em1_4205-(490x350)jpg.jpg

 

Giraldo a  Kicker skončili v osmifinále, ve čtyřhře překvapili Kolář se Staňkem

Prvním překvapením začal třetí den tenisového Challenger Svijany Open na dvorcích LTK Liberec.  Třetí nasazený, 23 letý Nicolas Kicker z Argentiny, 153.hráč žebříčku ATP  podlehl Pedrovi Sousovi z Portugalska dvakrát 4:6. Zápas trval jednu hodinu a 15 minut. Rodák z Lisabonu je hráčem třetí světové stovky a předčil favorita přesností podání i základních úderů. Sedmý nasazený Belgičan Arthur De Greef vyřadil podle očekávání Rusa Alexeje Vatutina 6:2, 6:4 za necelou hodinu a půl. Turnajová čtyřka, a vítěz Challenger na pražské Štvanici Santiago Giraldo, prohrála svůj zápas s houževnatým Germainem Gigounonem. Belgičan se lépe vypořádal s těžkými podmínkami, které způsobil slabý, ale vytrvalý déšť.

Ve  čtyřhře překvapili čeští mladíci Zdeněk Kolář a Robin Staněk výhrou nad nejvýše nasazeným, zkušeným německo-rakouským párem,  Begemann -  Knowle 4:6, 6:2, 10:7. Dohromady pětinásobní Grandslamoví debloví šampioni Lukáš Dlouhý s Rakušanem Jürgenem Melzerem -  podlehli třetí nasazené rakouské dvojici Neuchrist, Weissborn  4:6, 6:3, 4:10 -  když mladší soupeři lépe zvládli rozhodující MATCH - tiebreak.

Bohužel déšť nepustil na dvorec zápas Šafránka s Belgičanem Coppejansem. Tento zápas je na programu zítra.

Zítřejší čtvrteční program startuje na kurtech LTK Liberec v 11 hodin a ve zbývajících osmifinálových dvouhrách bude šlágrem souboj, zkušených daviscupových reprezentantů svých zemí, druhého nasazeného Belgičana Darcise s Rakušanem Jürgenem Melzerem, když oba startují v Liberci na divoké karty. Zatím top zápas startuje zhruba v 16.00.

Kolumbijec Giraldo prohrál

em1_2361-(520x371)jpg.jpg

Favorit Pavlásek dohrál, do osmifinále pět Belgičanů i Melzer

 

Dnes absolvovali tenisté na Challengeru ATP Svijany Open maratón 13 dvouher úvodního kola.  Nejvýše nasazený, český daviscupový reprezentant, Adam Pavlásek (104.ATP) skončil hned při svém prvním vystoupení a po loňské prohře s Albotem se ani letos v Liberci neprosadil. S 31.letým zkušeným Rumunem Ungurem zvládl první set, ale pak šel výkon finalisty z minulé neděle v nizozemském Scheweningenu postupně dolů a ve třetí sadě za stavu 0:3 vzdal Pavlásek zápas pro zranění ruky. Devatenáctiletý český talent Zdeněk Kolář podlehl po více než dvouhodinové bitvě šestému nasazenému Belgičanovi Kimmeru Coppejansovi , když koncovku třetí sady rozhodl jediný brejk. Třetí český zástupce - Robin Staněk podlehl v nejdelším zápase dne ve třech setech s Italem Bellottim, za dvě hodiny a 43 minut.
Do osmifinále dvouhry postoupilo cellem pět Belgičanů. Druhý nasazený Steve Darcis vyřadil slovenského kvalifikanta Gomboše ve třech setech, šestka Coppejans našeho Koláře. Postoupili i Gigounon a překvapivě De Loore, který vyřadil osmého nasazeného Francouze Lestienneho, vítěze Challengeru v Ostravě. Postoupili i další nasazení - argentinská turnajová trojka Nicolas Kicker a Švýcar Laaksonen. Také "černý kůň" bývalá světová osmička 34 letý Rakušan Jürgen Melzer, který po prohrané sadě chytil herní tempo a vyřadil nejlepšího Turka Marsela Ilhana.
Středeční osmifinálové dvouhry začínají v 10.30 hodin. Jediný český zástupce ve dvouhře Václav Šafránek se představí v závěru programu na centrálním kurtu, kde budou hrát i deblisté Dlouhý a Melzer, dohromady šestinásobní vítězové grandslamových čtyřher.

Česká naděje Kolář -bohužel prohrál

em1_1738jpg.JPG

Šafránek vyřadil Jankoviče, vítězný úvod páru J. Melzer, L. Dlouhý

Čtvrtý ročník tenisového challengeru ATP Svijany Open zahájil dnes na dvorcích LTK Liberec úvodními třemi dvouhrami a čtyřhrou. Mladý prostějovský tenista Václav Šafránek zdolal favorizovaného Srba Mikiho Jankoviče, zatímco dvacetiletý Dominik Kellovský podlehl po třísetovém boji sedmému nasazenému Arthurovi De Greefovi z Belgie. Vítězně vstoupil do soutěže čtyřhry zkušený pár česko - rakouský  bývalých grandslamových vítězů  z US Open, Paříže a z Wimbledonu Lukáš Dlouhý, Jürgen Melzer, který po dramatickém tie breaku druhé sady zdolal polsko -- rumunskou dvojici Tomasz Bednarek, Adrian Ungur.  V úterý se na dvorcích LTK Liberec( dle programu), ve zbývajících zápasech prvního kola dvouhry od 10.00 hodin,  postupně představí čeští tenisté - mladý talent Zdeněk Kolář v souboji s pátým nasazeným Belgičanem Kimmerem Coppejansem, turnajová dvojka Steve Darcis z Belgie v zápase se Slovákem Norbertem Gombošem a ,první nasazený český daviscupový reprezentant,  Adam Pavlásek změří síly se zkušeným Adrianem Ungurem z Rumunska. Poté nastoupí Rakušan Jürgen Melzer proti Ilhanovi z Turecka. Představí se i další nasazení tenisté - např. Kolumbijec Santiago Giraldo, nedělní vítěz finále CHallengeru na pražské Štvanici, nebo turnajová trojka Nicolas Kicker z Argentiny.

 

Jurgen Melzer

img20160801wa0011jpg.jpg

V pondělí odstartuje hlavní soutěž. Představí se nám dva vítězové Grandslamu ve čtyřhře

V pondělí nám začíná turnaj na plné obrátky. Od 10.00, dle programu, se na dvorcích představí finálové zápasy kvalifikace. Do finále kvali se dostal také domácí hráč, Dominik Suč, který změří síly se Švédem Erikssonem. Po nich se již rozběhnou úvodní zápasy hlavní soutěže dvouhry a čtyřhry. Ve dvouhrách se nám představí dvě naděje českého tenisu, a volné karty, Kellovský proti De Greefovi a po něm Šafránek proti Jankovičovi. Tahákem dne bude představení dvou hráčů, kteří ve své kariéře dokázali vyhrát hned dvakrát grandslam. Lukáš Dlouhý, vítěz US Open a French Open ve čtyřhře, nastoupí po boku Jurgena Melzera, vítěze Wimbledonu a US Open také ve čtyřhře. Tahákem pro domácí publikum bude čtyřhra našich trenérů Martina Zahrádky s Luborem Majšajdrem.

Přijďte se podívat na světový tenis a zafandit !!!

Lukáš Dlouhý

lukasdlouhyb7l9qiimciumjpg.jpg

Hlavní soutěž rozlosována

V sobotu ve 13.00 byla slavnostně rozlosována hlavní soutěž dvouhry - SVIJANY OPEN 2016. Losu se,mimo hlavních sponzorů turnaje, zúčastnil Steve Darcis - druhý nasazený hráč turnaje. Steve potvrdil, že úroveň turnaje je velmi dobrá. Mezi hlavní taháky prvního kola bude jistě patřit zápas, největší hvězdy turnaje, Jurgena Melzera proti daviscupovému reprezentantovi Turecka - Ilhanovi. Dále nás čeká zápas Jana Šátrala proti Stevu Darcisovi popř. zápas Pavláska, prvního nasazeného hráče, proti Ungurovi z Rumunska. Ze soutěže se bohužel odhlásil Radu Albot z Moldávie. I tak se máme opravdu na co těšit!!

FOTO : Ota Mrákota

em1_1499jpg.JPG

em1_1554jpg.JPG

 

Silná kvalifikace

Historicky nejsilnější kvalifikace bude k vidění od zítřka na našich dvorcích. Úroveň kvalifikace dosahuje úrovně turnajů kategorie FUTURE. Jen málo kdy je v kvalifikaci " CUT", to znamená, že někteří hráči se do turnaje vůbec nedostali. Posledním příjmutým hráčem je David Šimůnek ( ATP 1626 ).  Prvním nasazeným v kvalifikaci je 255. hráč ATP - Clement Geens z Belgie, který v prvním kole změří síly s domácím Sučem. K dalším tahákům dne bude jistě patřit zápas bývalého reprezentanta - Iva Mináře, nebo zápas Slováka Gomboše. Máme se na co těšit -zde je  program zápasů.

 

Velmi vyskoký CUT hlavní soutěže

Úroveň turnaje  každoročně stoupá. O tom svědčí zejména fakt, že poslední kvalifikovaný hráč do hlavní soutěže  je na 228. místě světového žebříčku. Ve stejném termínu pořádá obdobný turnaj olympijská Cortina d`Ampezzo, kde se do hlavní soutěže dostal hráč s pořadím 264. Ze všech sil se snažíme vytvořit hráčům na jejich dlouhých tůrách v Liberci skutečně domácí prostředí a tak se odlišit od turnajů pořádaných ve velkých městech. Obzvláště nás pak těší, že celá řada z nich se k nám opakovaně vrací.

Adam Pavlásek
TIP ŘEDITELE TURNAJE – TOMÁŠE TRSKA – NA VÍTĚZE TURNAJE
pp-(640x457)jpg.jpg

 

 

Patří vedle Jiřího Veselého k nastupující generaci českého tenisu. Liberečtí diváci si jistě vzpomenou na finále turnaje Futures, tenkrát ještě pod názvem Svijany Cup 2012, kdy ve finále otočil nepříznivý stav 2:5 právě proti Veselému a celý turnaj vyhrál. O jeho tenisovém nadání hovoří i ten fakt, že v létech 2007 a 2010 byl vyhlášen ve Zlatém kanáru talentem českého tenisu číslo 1.

Pod vedením zkušeného Jaroslava Navrátila postupně stoupá i ve světovém žebříčku v kategorii dospělých.  V průběhu jeho profesionální kariéry se mu podařilo vyhrát již 6 turnajů kategorie Futures a 2 turnaje kategorie Challenger.

Letošní rok je jeho nejúspěšnější, dařilo se mu i na dvorcích Rolanda Garrose v Paříži, kde poprvé na grand slamovém turnaji postoupil do druhého kola. Poprvé v červnu letošního roku  nakoukl i do světové stovky a my doufáme, že právě Svijany Open ho do ní katapultují na trvalo. 186 cm vysoký tenista hraje pestrý předvídavý tenis s vynikajícím pohybem po celém kurtu.  Jeho nejoblíbenějším povrchem je právě antuka.

Doufáme, že ho při jeho cestě vzhůru přijde povzbudit celá liberecká tenisová veřejnost a vytvoří mu doopravdy domácí prostředí.

Jürgen Melzer

TIP ŠÉFTRENÉRA – HONZI STOČESE – NA VÍTĚZE TURNAJE

jurgenmelzer006jpg.jpg

 

 

Ačkoliv se pětatřicetiletý Rakušan v současné době nachází až na 421. místě světového žebříčku, bude zcela jistě největší hvězdou letošního ročníku Svijany Open. Jeho umístění je totiž důsledkem operace ramene a s ním spojené dlouhodobé rekonvalescence.

Do velkého tenisu vstoupil již v roce 1999, kdy vyhrál juniorku slavného Wimbledonu a podepsal profesionální tenisovou smlouvu. Největší úspěchy pak sklízel v létech 2010 a 2011. V roce 2010 vyhrál spolu s Philippem Petschnerem wimbledonskou čtyřhru a na Roland Garros se dostal do semifinále dvouhry. O rok později pak slavil spolu s Ivetou Benešovou vítězství ve wimbledonské smíšené čtyřhře a opět s Petschnerem vyhráli US Open. Ve čtyřhře se v roce 2010 dostal až na 6. místo na světě, o rok později pak ve dvouhře postoupil na 8. místo. Úspěšně reprezentoval Rakousko i v Davis cupu, kde sehrál více než 70 zápasů a je rakouským rekordmanem. U rakouské sportovní veřejnosti je velmi populární o čemž svědčí i ten fakt, že v roce 2010 byl v této alpské zemi zvolen sportovcem roku.

Hraje raketou Dunlop, kterou drží v levé ruce. Zajímavostí jistě je, že v civilním životě je pravák. Za svou závodní kariéru vydělal tenisem téměř 10 mil.  US $. Bude historicky nejvýše umístěným tenistou, který se zúčastní Svijany Open. Všechny fanoušky tenisu pak potěší i ten fakt, že spolu s českým reprezentantem Lukášem Dlouhým nastoupí i do turnaje čtyřhry.

 

Prvním nasazeným hráčem Radu Albot

albotjpg.jpg

Moldavský „ daviscupový lídr“, který se nachází na 89. místě žebříčku ATP, doposud vyhrál 5 titulů ve dvouhře a 8 ve čtyřhře na okruhu Challenger.  Ve čtyřhře už má titul i z okruhu ATP ( po boku Lajoviče v Istanbulu 2015).

Pravoruký celodvorcový hráč se na okruhu pohybuje od roku 2007. Albot zatím dokázal tenisem vydělat zhruba 700 tisíc amerických dolarů. 

V loňském roce se v Liberci představil ve výborné formě, když na turnaji porazil třeba Adama Pavláska 6-1 a 6-1. V semifinále pak nestačil na Slováka Martina po třísetové bitvě.

 

Za zmínku jistě stojí, že na letošním Wimbledonu postoupil z kvalifikace a ve druhém kole hlavní soutěže prohrál v maratonském zápase s Tomičem z Austrálie.


Santiago Giraldo

TIP PŘEDSEDY KLUBU – IVANA POLÍVKY – NA VÍTĚZE TURNAJE

07-22-16-02-51-15-giralod-o-(320x210)jpg.jpg

Kolumbijský hráč ve své kariéře dostal nejvýše na 28. místo žebříčku ATP. Toto umístění se datuje do roku 2014. Nyní se nachází na začátku druhé světové stovky a snaží se o „come back“ po zranění.

Nejoblíbenějším povrchem Kolumbijce je jednoznačně antuka, na které už má několik velkých „skalpů“.  V roce 2014 došel na velkém turnaji ATP v Barceloně až do finále, kde prohrál s Japoncem Nishikorim. Během turnaje porazil například Itala Fogniniho, nebo Němce Kohlschreibera.  V tom samém roce, na turnaji série Masters v Madridu, porazil hned dva hráče světové extratřídy. Nejdříve si poradil s Francouzem Tsongou a poté dokonce zdolal, aktuálního Wimbledonského šampióna, Andyho Murraye.  

 

Jeho největší zbraní je return, kterým dostává své soupeře hned pod tlak. Tenisem zatím vydělal bez mála 4 milióny amerických dolarů. Na okruhu Challenger už má 8 titulů z dvouhry. Na titul z turnaje ATP stále čeká. Určitě se přijďte podívat na jihoamerického borce!!

 

 

Recepce, rezervace

+ 420 / 739 547 007

LTK Liberec
Fibichova 929
460 01 Liberec

Napište nám

HLAVNÍ PARTNEŘI:

Soukromý pivovar Svijany

DencoHappel CZ

LIF GROUP Liberec

 

ksdgif.gif

WASSA

lion_sport_jpg.jpg

06-14-16-10-56-24-logo-adidas_mjpg.jpg

Mlýn Perner Svijany

Ostatní partneři