Liberecký tenisový klub - tenis je sport pro každého, přijď i ty mezi nás!

Liberecký tenisový klub - tenis je sport pro každého, přijď i ty mezi nás!

TENISOVÝ KLUB LTK LIBEREC

06-08-16-06-23-10-070715074248logo_so_2016jpgjpg.jpg

06-08-16-06-53-05-070915080154lista_2016jpgjpg.jpg

TENISOVÝ KLUB LTK LIBEREC

aerial-photo-of-ltk-liberecjpg.jpg

V uplynulých létech se LTK (Liberecký tenisový klub) podařilo navázat na bohatou tradici, kterou má tenis v městě Liberec. Prvé tenisové hřiště bylo vybudováno v Liberci  již v roce 1894. Nejslavnějším libereckým hráčem předválečné éry byl  mnohanásobný daviscupový reprezentant ČSR Roderich Menzel. Svých největších úspěchů dosáhl na French open, kde byl třikrát ve čtvrtfinále, v roce 1932 v semifinále a v roce 1938 zde dosáhl i svého životního úspěchu, když ve finále podlehl tehdy neporazitelnému Donaldu Budgeovi. Ve světovém žebříčku byl nejvýše v roce 1934, kdy obsadil páté místo. Je vůbec nejúspěšnějším československým reprezentantem v daviscupové dvouhře, kde vyhrál 40 zápasů a předčil tak o jeden zápas českou tenisovou legendu Jana Kodeše.

427pxroderich_menzel_01jpg.JPG

V poválečné éře je nejúspěšnější zástupce libereckého tenisu Martin Damm. Ve své kariéře se 5x probojoval do finálových bojů na turnajích ATP, ale největšího úspěchu dosáhl jako deblista, když v roce 2006 spolu s Leandrem Paesem vyhráli US Open.

leander_paes_martin_damm_us_open_1_060913jpg.jpg

Tenisový oddíl LTK prošel v posledních deseti letech bouřlivým rozvojem. V průběhu těchto let se podařilo vybudovat nový areál, který odpovídá všem nárokům na profesionální sport. Spolu s tím jsme rostli jak na poli sportovním tak i na poli organizačním. Podařilo se vybudovat relativně širokou základnu s více než třemi sty aktivních členů oddílu. Ve všech věkových kategoriích pravidelně obsazujeme všechny oddílové soutěže pořádané ČTS.  Za všechny dosažené úspěchy je třeba zmínit A družstvo dospělých, které se probojovalo do české extraligy, kde jsme v posledních dvou ročnících obsadili páté místo. V individuálních soutěžích byl nejúspěšnější Roman Vögeli, který v roce 2010 získal titul Mistra ČR.

dsc_0421jpg.JPG

Český tenisový svaz nás v uplynulých létech pověřil organizací několika turnajů kategorie A (nejvyšší v ČR), hostili jsme utkání prvé ligy včetně finále, úspěšně jsme se vyrovnali i s organizací semifinálové skupiny extraligové soutěže. V uplynulém roce jsme se poprvé prezentovali na mezinárodní úrovni. V Liberci jsme pořádali turnaj Future 15 000 na nějž máme velice pozitivní odezvu  jak ze strany hráčů tak i ze strany diváků. Velice nás těší, že na pomyslném žebříčku se nám v letošním roce podařilo postoupit o značný krok vpřed. ATP pověřila LTK organizací turnaje ATP Challenger tour 30 000 + H. To na nás samozřejmě klade výrazně vyšší úkoly, na jejichž splnění klub pracuje prakticky od počátku letošního roku. Úspěšně jsme prošli vstupním auditem ze strany ATP, když bylo konstatováno, že celý areál se nachází ve velmi dobrém stavu. Speciálně pro Svijany open je pak připravována celá řada dalších novinek, které ještě zvýší hráčský a divácký komfort.  Jsme přesvědčeni, že se do Liberce sjede velmi dobrá konkurence, která přiláká na kurty velké množství tenisových fanoušků. Ti budou mít možnost na LTK shlédnout nejen tenis na špičkové úrovni, ale i nejcennější kolektivní tenisové trofeje – Davis cup a Fed cup, jehož je český tenis v současné době držitelem.

futures-2012,-final-on-center-courtjpg.JPG

 
 

Recepce, rezervace

+ 420 / 739 547 007

LTK Liberec
Fibichova 929
460 01 Liberec

Napište nám

HLAVNÍ PARTNEŘI:

Soukromý pivovar Svijany

DencoHappel CZ

LIF GROUP Liberec

 

ksdgif.gif

WASSA

lion_sport_jpg.jpg

06-14-16-10-56-24-logo-adidas_mjpg.jpg

Mlýn Perner Svijany

Ostatní partneři