Maruška je nedílnou součástí Svijany Open od samého počátku. Má smysl pro řád a nic jí neunikne. Ke každému z hostů přistupuje velmi profesionálně a všímá si i nejmenších detailů. To je důvod, proč se hostům u Marušky zdají růžové sny.
Maruško, co je tvým hlavním úkolem během challengeru Svijany Open a s kým nejvíc komunikuješ?
Mám na starosti ubytování a transport. Zajišťuji vlastně servis pro hráče a veškerý jejich doprovod. Nejvíc komunikuji s hráči a vše koordinuji s hotelem, hlavně příjezdy a odjezdy.
Jak a kdy to všechno začalo?
Začala jsem s podobnou prací už v roce 2009 na Mistrovství světa v lyžování. Pracovala jsem na akreditaci. Poté jsem pracovala pro zimní juniorskou olympiádu EYOWF, kde jsem mela na starosti attache – doprovody týmů. V Libereckém tenisovém klubu jsem vyrostla i moje děti začínaly s tenisem. Když se připravoval první ročník Svijany Open, moc jsem si přála, aby to byl úspěšný projekt, a tak jsem nabídla panu Polívkovi svou pomoc a své zkušenosti.
Jak vypadá tvůj běžný den během challengeru?
Začínám o mnoho týdnů dříve. Všichni hráči si musí u mě předem rezervovat ubytování. Píší mi, kdy pravděpodobně přijedou a kolik potřebují pokojů. V případě, že přiletí letadlem, tak si objednávají i transport z Prahy do Liberce, nebo přijedou z Prahy autobusem, ale potřebují vyzvednout a dovézt do hotelu. Těch variant je mnoho. Vše se musí dopředu dobře domluvit.
Můj den začíná v hotelu Clarion Zlatý Lev, kde je hráčům k dispozici info-desk s aktuálním programem, rozpis „schuttlů“, důležitá telefonní čísla např. na objednání tréninkových dvorců. Během rána jsem v kontaktu s většinou hráčů. Dopoledne se přesouvají na tenisové dvorce, kde mají plánované tréninky nebo zápasy. Kolem poledne je většina hráčů již v tenisovém areálu, a tak se přesouvám i já. Sleduji zápasy, zajímá mě, kdo postupuje dál a kdo vypadl.
Výsledek mi napoví, kdo bude prodlužovat ubytování a naopak, kdo bude odjíždět. S hráčem, který plánuje odjezd doladím detaily odjezdu, zajistím potřebné transfery. Celý proces ubytování je po celou dobu turnaje živý a vše se teprve během dne krystalizuje. Je nutné velice pružně reagovat na přicházející požadavky. Některý hráč si přeje ihned po prohraném zápase odjet na letiště, jiný třeba ještě zůstane do dalšího dne. Vše záleží na plánech hráčů a aktuálním vývoji turnaje. Večer, když jsou dohrány všechny zápasy připravujeme vše na nový den.
Předpokládám, že hráči nejezdí sami, přijedou s trenéry nebo partnerkami. Kolik si celkem na letošním Svijany Open ubytovala lidí?
ATP má od letošního roku nově nastavená pravidla, takže se letos přihlásilo na Svijany Open více hráčů než v předešlých letech. Zhruba 55 pokojů obsadili hráči hlavní soutěže a deblistů přijelo 32. Někteří přijedou s trenérem, nebo členy rodiny. Starám se také o rozhodčí, kteří jsou rozděleni na dvě skupiny: empiroví rozhodčí bydlí také v Clarionu Zlatý Lev a čároví rozhodčí, ti bydlí na kolejích Technické univerzity. Celkově se počet letos vyšplhal přes 100 ubytovaných.
Musíš během challengeru řešit nějaká nestandardní přání nebo situace?
Ano samozřejmě. Já těmto situacím říkám provozní šum a patří k mé práci. Vždy se snažíme všem hráčům vyhovět tak, aby byli spokojení a rádi se vraceli. Velice dobře se mi letos komunikovalo především s českými hráči, které si v Liberci opravdu hýčkáme a mají 100% servis. Hodně hráčů i rozhodčích se do Liberce vrací, což nás velice těší.
Děkuji za rozhovor. Martina Černá